Už jsem čtenář s Evou Volfovou

Datum: 22. 2. 2017 08:00
Místo konání: Knihovna pro děti a mládež, Jiráskova 1775, 1. patro

ZADÁNO PRO ŠKOLY > 8:00, 9:00, 10 hod.

V rámci devátého ročníku projektu na podporu čtenářské gramotnosti zvaného Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka a vyhlášeného Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR se žáci ZŠ Husova a Orbis Pictus setkají se ilustrátorkou Evou Volfovou.

Cílem projektu samotného je podchytit zájem o čtení, příjemnou a hravou formou objevovat možnosti využívání služeb knihovny a díky připravenému programu se seznámit se s jejím prostředím a zároveň také prohlubovat svůj vztah ke knihám i k lidem, kteří o ně ve svých odděleních pečují.
Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla napsána a ilustrována a kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2016/2017 je to kniha spisovatele Martina Šinkovského a ilustrátora Ticho762 Lapálie v Lampálii.

Eva Volfová se narodila v Teplicích 1979 vystudovala VŠUP v Praze v ateliéru textilu (2000-2006). Věnuje se kresbě, grafice, koláži, textilní koláži a vyšívání. Za své ilustrace již získala několik ocenění, např. dvě třetí místa v soutěži Nejkrásnější česká kniha (Kočička z kávové pěny, autorská kniha, spolupráce s Terezou Horváthovou, Baobab 2006; Šípková Růženka. 12 nejmenších pohádek, Baobab 2011). Nyní žije s rodinou na Táborsku, má čtyři děti.