Dubnový program v knihovně

Přinášíme pravidelný měsíční přehled akcí, které knihovna připravila v dubnu. Hned v úvodu je důležité zmínit, že o Velikonocích bude knihovna ZAVŘENA a to:

Velký pátek (14. dubna), Bílou sobotu (15. dubna) a Velikonoční pondělí (17. dubna).

POZOR: Pobočky Pražské Sídliště (ulice Zborovská) a Sídliště nad Lužnicí (ulice Vídeňská) mají zavřeno také ve čtvrtek 13. dubna!

V hlavní budově knihovny (ulice Jiráskova) si ale 13. dubna ještě knihy vybrat můžete!
Během velikonočních svátků výpůjčky vracejte do Biblioboxu!

> Měsíc duben začneme dalším LiStOVáNím. Seznámíme s patnáctiletým Benjaminem, kterého sužuje nemalý problém. Devadesát kilo! Novela Mikäela Olliviera Život k sežrání o nešťastném patnáctiletém cvalíkovi Benovi získala v roce 2002 Cenu Neúplatných (Prix des Incorruptibles). Prostřednictvím scénického čtení vám ji přiblíží v Divadle Oskara Nedbala 3. dubna 2017 Alan Novotný a Markéta Lánská.

> I letos budeme pokračovat v pořadech na téma migrace. Ve spolupráci s organizacemi Multikulturní centrum Praha a Friedrich-Ebert-Stiftung v rámci cyklu Lidová škola migrace 2017 a Globální knihovna se 5. dubna 2017 setkáme s novinářkou Fatima Rahimi a politologem Mgr. Markem Čaňkem Ph.D., ředitelem Multikulturního centra v Praze, v pořadu Výzvy mezinárodní migrace. Dozvíme se více o tzv. pracovní migraci do České republiky a s ní související ekonomickou globalizací.

> Karel Deniš si 20. dubna 2017 uvede již třetí díl pořadu Zlatá šedesátá, s podtitulem Nejlepší československé bigbítové kapely a jejich největší hity! Inspirací mu byla loni a letos vydaná kompilační CD Beat line 1965-1969. Přijďte si poslechnout např. Olympic, Beatmen, Matadors, Flamengo, Prúdy, Vulkán, Framus Five a Michal Prokop, Synkopy 61, Mefisto a další.

> Velký ohlas sklízí pořad Vesmírný Tábor pořádaný Městem Tábor - Odborem kultury a cestovního ruchu a Zdravým městem Tábor ve spolupráci s knihovnou. Tentokrát se bude konat 20. dubna, v Základní škole Bernarda Bolzana, a řeč bude o asteroidech. Vedoucí observatoře Kleť Miloš Tichý pohovoří o jejich objevech a sledování. Seznámí nás tak s projektem "KLENOT" jihočeské Hvězdárny Kleť.

> A protože letos slavíme 120 let založení knihovny, přivítáme u nás Sobotníky Husitského muzea. Jedná se dobrovolné sdružení se zájmem o historii města Tábora.

Dubnové výstavy >

Základní umělecká škola Oskara Nedbala pořádá v prostorách celé knihovny dvouměsíční výstavu prací žáků výtvarného oboru Inspirace v knihovně.
Chybět nebude Lumírova nástěnka, tentokrát s názvem Mandala je život.

Pořady pro děti >

V knihovně pro děti se ke společnému tvořeni sejdeme hned dvakrát.19. dubna se koná Zábavné motýlkování s knihovnicí Věrkou a 26. dubna se s Maruškou Liškovou připravíme na čarodějnický svátek.

Počítačové kurzy, VU3V a Deskohraní >

3. dubna 2017 se koná poslední z jarních počítačových kurzů "Práce s fotografií".
10. dubna 2017 knihovna pořádá další přednášku v rámci VU3V o cestování s názvem "Pojeďme do světa".
24. dubna 2017 je další, v pořadí čtvrté Deskohraní.

Jaké další služby můžeme nabídnout?

Štítky: knihovna, akce, služby