Knihovna si opět čechrá peříčka

Jaro je tu a i dění v knihovně je opět v tom pravém rozpuku! Rozkvétající rok 2017 má pro nás, milí čtenáři, zvláštní význam, je totiž výjimečný, protože společně oslavíme už

120 let!

Než se ale pustíme do všech náročných příprav, je na čase zhodnotit rok uplynulý.
I v roce 2016 jsme měli nabitý program a máme na co vzpomínat. Těšíme se z věcí, které se nám podařily, vnímáme ale i naše nedostatky a bojujeme s nimi!

Pojďte se spolu s námi ohlédnout za tím, co vše jsme v knihovně zažili a sami posuďte, nakolik se nám dařilo.

Co je u nás nového >

● Konečně je možné před knihovnou zaparkovat! Prozatím od 9 do 15 hodin!
● Opět vám dopřáváme teplou kávu!
6 + 6 aneb "Rozdáváme registrace do knihovny".
● Pořídili jsme Veršostroj - automat reprodukující básně.
Připojili jsme se k Centrálnímu portálu knihoven Knihovny.cz.
● Nabízeli jsme kurzy trénování paměti pro veřejnost.
● V posledním čtvrtletí roku se Knihovna pro dospělé ve třetím patře dočkala zasloužené obnovy. A vám čtenářům se tu líbí, začínáte se osmělovat a využívat místo nejen k četbě, ale také k odpočinku. A nás to hřeje. Děkujeme vám za to. I za milé vzkazy na flipchartu za dveřmi (viz. příloha)
Nastěhoval se k nám Hliníkožrout, neboli sběrný koš na hliník. Vybrané peníze za hliník putují na podporu sdružení Kočky ČB, z.s. Hledejte v A-klubu, hned vedle ostatních sběrných košů.
● Jsme free. Tedy wi-fi free. V celé knihovně se volně připojíte k naší internetové síti. Heslo najdete u výpůjčních pultů.

Co se nám daří >

● Přibývají nám čtenáři! Je to téměř neuvěřitelné, trendem posledních let byl spíše opak, proto nás velmi těší, že v roce 2016 nám přibylo 117 dospělých čtenářů a 46 dětí!
● Vzrostly také vaše návštěvy a počet výpůjček.
Daří se nám spolupracovat. V uplynulém roce jsme opět prohloubili přátelské vztahy s Divadlem Oskara Nedbala (projekt Listování), s Gymnáziem Pierra de Coubertina (soutěž Táborská Eurolyra), s Odborem kultury a cestovního ruchuZdravým městem Tábor (Vesmírný Tábor), s Diecézní charitou České Budějovice - terénním programem Tábor (přednáška Alkohol, benefiční sbírka Zahřej!) a se Střední zemědělskou školou v Táboře (literární soutěž Není na světě bylina, aby na něco nebyla). Za zmínku stojí také dlouholetá spolupráce s festivalem malých nakladatelů Tabook.
Uspořádali jsme 4. ročník Noci literatury a už chystáme další!
Opět jsme v létě kempovali u vody, tentokrát na Sokolské plovárně u Jordánu.
Věnujeme se seniorům. Po Počítačových kurzech přibylo v letošním roce také Deskohraní a zajímavý mezigenerační projekt Očima generací.

Co nám dělá vrásky >

Chybí nám výtah. Žalostně. Každý, kdo vyšlape až do třetího patra knihovny se nejprve odmlčí, aby se vydýchal. Vizualizace projektu přístavby výtahu již existuje. V roce 2017 uskutečníme výběrové řízení na projektové práce.

Co nás v novém roce čeká? >

Rozšíříme projekty cílené na seniory o Virtuální univerzitu třetího věku, kterou zaštiťuje Česká zemědělská univerzita v Praze. Ve spolupráci s městem Tábor se také chystáme pomáhat seniorům se Seniorpasy.
 S ohledem na starší občany rovněž chystáme novou službu, a to donášku knih a dalších dokumentů rovnou domů.
 Zřídíme validační místo MojeID.
Pokud vás zajímají statistická čísla, podívejte se na naši výroční zprávu nebo stránku statistik.
● A pokud vás zajímá, jaké je to pracovat v knihovně, přečtěte si nový článek na Blogu.

A v neposlední řadě oslavíme 120 let!!!

Zachovejte věrnost táborské knihovně i v roce 2017!

My na oplátku slibujeme, že budeme dál nabízet široké spektrum nových titulů knih, filmů, stolních her a periodik.
Chybí vám v knihovně něco podstatného? Řekněte nám to, zavolejte nebo vyplňte formulář ve svém kontě v katalogu Carmen.

Rádi vás vidíme a uvidíme,

Kateřina Šímová

Autor: KateřinaŠímová