MojeID - jedno heslo pro mnoho webů

Pokud MojeID znáte a využíváte, jistě vás potěší, že se prostřednictvím něj můžete nyní přihlašovat i do katalogu MekTa. Stačí pouze po přihlášení v katalogu Carmen spárovat váš knihovní účet s účtem mojeID.

MojeID vám nic neříká? Napoví tento web.

Ve stručnosti se jedná v základní podobě o službu, která vám umožní přihlašovat se na různých elektronických webech, portálech, obchodech jedněmi přihlašovacími údaji. Pro založení mojeID budete potřebovat aktivní e-mailovou adresu a telefon.

MojeID má i vyšší úrovně založené na ověření bydliště a totožnosti osoby. Takto ověřená osoba je pro poskytovatele služeb v prostředí internetu důvěryhodná a je pro ni snazší, bezpečnější a mnohdy i rychlejší uzavírat smlouvy či objednávat zboží a služby. V MekTa zatím nabízíme z technických důvodů pouze základní úroveň (viz výše).
Pokud si založíte nebo už máte účet mojeID, můžete jej využívat v dalších knihovnách a institucích.
Obrazová příloha vás provede procesem spárování.

Autor: Eva Měřínská

Štítky: knihovna, služby