Nová verze on-line katalogu Carmen

V pondělí 5. srpna jsme spustili novou verzi on-line katalogu CARMEN 2.5, je dostupná jak z webových stránek knihovny, tak na čtenářských počítačích v knihovně.

Nová Carmen má nejen modernější a přehlednější podobu, ale je především rychlejší, což usnadní celé hledání v ní.

Další vylepšení představuje zjednodušení designu on-line katalogu. Přihlášení do čtenářského účtu najdete nyní vpravo nahoře. Samozřejmě platí vaše stávající přihlašovací údaje. Některé funkce on-line katalogu (Novinky, Rejstříky apod.) byly přesunuty do horního vodorovného menu.

Tři nové vlastnosti popisujeme i s obrázky:

• V detailu záznamu, který obsahuje podrobný popis dokumentu, je nově zobrazena pohodlná navigace, která umožňuje vrátit se zpět z detailu dokumentu na přehled výsledků vyhledávání nebo na domovskou stránku on-line katalogu.

• Významnou novinkou on-line katalogu CARMEN 2.5 je vylepšení funkce Vybrané položky. Seznam vámi vybraných záznamů je automaticky ukládán, tj. tyto vybrané záznamy jsou po přihlášení do čtenářského účtu přístupné kdykoli později. Část seznamu vámi vybraných záznamů můžete předat svým přátelům pomocí automaticky vytvořeného odkazu (URL adresy). Jednotlivé položky lze jednoduchým způsobem rozčlenit pomocí štítkování, tj. označit související položky štítkem - odpovídajícím klíčovým slovem nebo termínem, která je popisují. Mezi jednotlivými vámi vytvořenými skupinami záznamů, které jsou označené štítky, lze vybrané záznamy jednoduše přesouvat nebo do vybrané skupiny označené odpovídajícím štítkem přidávat nebo kopírovat další související záznamy.

• On-line katalog CARMEN 2.5 se přizpůsobí velikosti obrazovky a tak umožňuje vyhledávání i uživatelům mobilních telefonů a tabletů.

Uvítáme vaše případné připomínky a postřehy při práci s on-line katalogem CARMEN 2.5.

Štítky: služby, katalog