Od knihovny po divadlo aneb Noc literatury 2017

Červen má každý z nás nepochyně spojený s počínajícím létem, sluncem a blížící se dovolenou. My knihovnice si ale vybavíme ještě jeden červnový atribut - Noc literatury.

Nádhernou akci, ze které máme každoročně tak trochu trému. Modlíme se - aby vyšlo počasí, aby předčítači nezapomněli přijít a hlavně, abyste dorazili vy - diváci.

A protože červen už takříkajíc klepe na dveře, je ten pravý čas představit vám připravovaný program již páté táborské Noci literatury v pořadí, abyste se mohli těšit spolu s námi, ale na rozdíl od nás - beze strachu.

Pátou Noc literatury bude pro tentokrát doprovázet číslo šest - letošní čtecí trasa má celkem šest literárních zastávek, na kterých se budete moci zaposlouchat do šestice evropských knižních celebrit. Jen předčítačů bude v tomto roce dvojnásobek.

Ptáte se, kdo se tentokrát zhostí veřejného přednesu?

Budou to manželé a táborští překladatelé Ladislav a Petra Nagyovi, do Tábora zavítá také charismatický herec a umělecký šéf Dejvického divadla Martin Myšička, mladou generaci se svým předčítáním pokusí nadchnout Táboračka a kreativní youtuberka Eva Adamcová a nabídku přijala také nová ředitelka Divadla Oskara Nedbala Linda Rybáková. Těšit se můžete také na nejlepšího táborského tělocvikáře Karla Chotovinského a v neposlední řadě i na správnou šestku nás knihovnic - na Evu Měřínskou, Zuzanu Sedlákovou, Libuši Tureckou, Olgu Černou, Věru Samcovou a Vendulu Šimotovou.

Každá Noc literatury je specifická tím, že čteme na netradičních či běžně nedostupných místech.

Kde všude tedy letos zazní slova klasika?

V loděnici veslařského klubu u Jordánu, v Galerii 4MAT, v Coworking centru Univerzita, v Divadle Oskara Nedbala, v Gymnáziu Pierra de Coubertina a tradičně také u nás v knihovně, ve třetím poschodí, známém jako Hudební oddělení.

Na všech místech se začne paralelně číst úderem půl sedmé večer a ukázky naši hosté zopakují každou půl hodinu až do půl desáté v noci.
A pořadí? To si, milí návštěvníci, zvolíte sami dle vlastního vkusu.

Během večera se můžete chodit také občerstvovat do našeho spřáteleného Baobabu - Galerie-Knihkupectví Baobab v Táboře. A pokud by vás nějaká z předčítaných knih zaujala, právě zde si ji můžete zakoupit.

A nezapomeňte i letos soutěžit! Obejdete-li všech 6 čtecích míst, a na každém si necháte potvrdit svou přítomnost, váš hlas bude automaticky slosován a můžete vyhrát knihu dle vlastního výběru! Slosovací ticket najdete v přiloženém dokumentu (společně s mapkou) - nezapomeňte vyplnit, kterou knihu preferujete. Hodně štěstí!

Těšíme se znovu na shledanou při páté táborské Noci literatury, 14. června 2017!

Připomeňme si ročníky minulé >

Autor: Kateřina Šímová

Štítky: blog, knihovna, akce, Noc literatury