Půjčovna na plovárně

Letos poprvé Městská knihovna v Táboře ve spolupráci s Tělovýchovnými zařízeními města Tábora uskuteční díky své nové mobilní knihovně půjčování u venkovního bazénu v Kvapilově ulici. Mezi vodními radovánkami si tak čtoucí vodomil přijde na své! Fond bude tvořit především oddechová literatura (detektivky, románky), chybět nebudou časopisy a deskové hry. Prodávat se bude Knižní štěstí (20,- Kč) nebo vyřazené tituly (10,- Kč).
Mobilní knihovna není v terénu poprvé. Premiéru si odbyla v rámci Dne pohádek, akcí pořádané městem Tábor
v blízkosti hradu Kotnov
. Následovalo Baoléto, které pro změnu pořádá každoročně na náměstí Mikuláše z Husi Galerie a knihkupectví Baobab.
Co taková mobilní knihovna je, vysvětluje ředitelka knihovny Mgr. Eva Měřínská:
"Městská knihovna v Táboře získala pro rok 2014 od Ministerstva kultury ČR dvě dotace, obě na nákup technického vybavení, především notebooků. Díky tomu nabízela knihovna do konce května školení v ovládání internetu a základních kancelářských programů tak, aby uspokojila všechny zájemce nejen z řad seniorů. Druhá dotace byla určena na zřízení tzv. mobilní knihovny. Jedná se o sadu zařízení, která umožňuje provádět zápis nových čtenářů a půjčovat knihy i mimo budovu knihovny. Celková výše dotací činí na jeden projekt 98000 Kč a na druhý 24000 Kč."
Pravidla půjčování jsou stejná jako v hlavní budově. Doporučujeme všem potencionálním (i stávajícím) uživatelům seznámit se řádem knihovny, který letos prošel výraznou změnou. Při případné registraci nových uživatelů je možné připravit se už doma prostřednictvím vyplněné přihlášky. Celý proces se tak urychlí. Vystavený průkaz bude plati i pro obě pobočky (Pražské sídliště + Sídliště Nad Lužnicí) a lze s ním tedy půjčovat i vracet nejen tam a v hlavní budově, ale právě na plovárně!
A Bibliobox? Ten  je k dispozici 24 hodin. A je jasno!
Pokud ne, zde e-mail pro případné dotazy a tel.č. 381 200 580.
Těšíme se, že kromě tobogánu si užijete i knižní adrenalin! Otevřeno bude každé pondělí a čtvrtek. Výpůjční doba bude upřesněna, sledujte nás webfacebookStart 30. 6. 2014!
Inspiraci jsme nalezli např. >
Výpůjční doba o prázdninách a v pobočkách knihovny >

Štítky: knihovna, akce