Táborské studenty láká Orinda!

Není to tak dávno, co jsme v knihovně hostili recitační soutěž Táborská Eurolyra, kde šikovní studenti z různých středních i základních škol na Táborsku soutěžili v cizích jazycích. Uplynuly dva měsíce a znovu jsme se přesvědčili, že Táboráci jazyky prostě umí! Měli jsme totiž tu čest zapojit se do dalšího projektu města Tábora a hostit druhé kolo soutěže o půlroční pobyt za oceánem!

Soutěž Orinda Wants You!

"Write your essay, live your dreams."

Již 14 let umožňuje Orinda klub Tábor (facebook) nadaným táborským studentům pilovat angličtinu v těch nejlepších podmínkách - v zahraničí! Naše knihovna měla letos při 14. ročníku tu čest hostit druhé kolo soutěže, kde měli vybraní studenti přesvědčit porotu, že jejich angličtina je nejlepší ze všech. To sice prokázali již v prvním kole, v němž sepsali vynikající motivační esej, nicméně v sobotu 4. února přišla v naší knihovně ta náročnější část - dvacetiminutový rozhovor v angličtině.

Už známe vítěze!

Odborná porota, složená z členů Orinda klubu Tábor i představitelů města Tábora - místostarostky Mgr. Kateřiny Bláhové a Ing. Alice Javoříkové, zvolila za nejnadanějšího angličtináře ze všech Marka Vybírala z táborského Gymnázia Pierra de Coubertina! Marek nyní stráví první pololetí následujícího školního roku na Miramonte High School. Celé studium a pobyt včetně letenky mu uhradí partnerský klub Orinda/Tabor Sister City Foundation.

• Více informací o detailním průběhu soutěže najdete zde
  • Odpovědi na nejčastější otázky ke studijnímu výletu najdete zde
  • Kalifornský deník z cest všech vítězů si můžete přečíst zde

Co je Orinda klub Tábor ?

Orinda klub Tábor je sdružení dobrovolníků, kteří soustavně rozvíjejí vztahy mezi partnerskými městy Táborem a kalifornskou Orindou. Jejím cílem je, aby Američané lépe poznali českou kultury a aby čeští studenti měli možnost získávat zkušenosti v zahraničí, stejně jako poznávat krásy Sanfranciského zálivu.
Od roku 1994 každoročně umožňuje jednomu nadanému středoškolákovi z Tábora vycestovat do Orindy na půlroční stáž na zdejší střední školu Miramonte High Scholl. Letos tuto možnost získá již 14. student.

Kde leží Orinda?

Městečko Orinda leží se svými 17 tisíci obyvateli nedaleko amerického San Francisca v Kalifornii. Je naším nejvzdálenějším partnerským městem.
Je to velice mladé město. Ačkoli její území bylo osídleno již od konce 19. století, město bylo oficiálně založeno až v roce 1985.

Autor: Kateřina Šímová

Štítky: knihovna, akce