Půjčování zvukových knih pro zrakově postižené

Macanova knihovna

MekTa již přes deset let spolupracuje s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé K.E. Macana, jejímž posláním je zpřístupňovat nevidomým a těžce zrakově postiženým občanům informace i umělecké hodnoty, a to prostřednictvím Braillova slepeckého písma, zvukových záznamů, reliéfní grafiky a digitálních textů.

V knihovně jsme se zaměřili na zvukové záznamy. V dnešní digitalizované době je to práce jednoduchá. Nákup probíhá online, následně je vyroben nosič nebo může být výpůjčka realizována prostřednictvím flashky či rovněž online. Uživatel tak do knihovny nemusí vůbec.

Půjčování zvukových knih slouží výhradně nevidomým a těžce zrakově postiženým občanům.

K realizaci výpůjčky zvukových knih je nutné předložit čtenářský průkaz, k jehož zřízení je potřebný také občanský průkaz. První návštěva, spojená s registrací, je nutná osobně. Poté Vám již zvukové knihy může půjčovat zástupce, kterého při registraci určíte. A ten na základě potvrzení ověřeného lékařem, může výpůjčku uskutečnit. ZDARMA!

Zvukové knihy se půjčují na 1 měsíc a je možné prodloužit přes čtenářské konto, telefonicky nebo e-mailem. Při půčování lze využít objednávkovou službu.

Seznam zvukových knih na požádání v tištěné podobě.

Otevírací doba >

Úterý - pátek 9:00 až 18:00 a v sobotu 8:00 - 12:00.
Hudební oddělení se nachází ve třetím patře budovy.

Užitečné odkazy >