Autorské čtení Terezy Boučkové

Datum: 16. 1. 2018 18:00
Místo konání: Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775

Srdečně vás zveme na setkání se spisovatelkou, scénáristkou a publicistkou Terezou Boučkovou, autorkou knih Rok kohouta, Indiánský běh, Život je nádherný a dalších.  Z divadelních her můžeme jmenovat Hana a Marie, Silnice; scénář k filmu Smradi

Narodila se 24. května 1957 v Praze, je nejmladší ze tří dětí spisovatele Pavla Kohouta a jeho druhé ženy Anny Kohoutové, asistentky režie. Bratr Ondřej, malíř a scénograf, žije v Rakousku a sestra ve Švýcarsku.
Studovala ekonomickou školu, z níž přestoupila na gymnázium. Rok po maturitě podepsala Chartu 77 a pak pracovala jako uklízečka, poštovní doručovatelka, domovnice... Několikrát se neúspěšně pokoušela o přijetí na DAMU. Svůj herecký talent uplatnila v disidentských představeních v bytě Vlasty Chramostové.
Po krátkém prvním manželství se v roce 1985 podruhé provdala za Jiřího Boučka, se kterým se přestěhovala do chaty svých prarodičů u Vráže u Berouna. Adoptovali dva romské chlapce, v roce 1991 se jim narodil třetí vlastní syn.

9.listopadu 2016 jí byl přiznán status účastníka odboje a odporu proti komunismu .  V jejích dílech se ve značné míře odráží její život, který byl zajímavý, nevšední, rozhodně však ne lehký. Díky svému rodinnému backgroundu - prostředí kolem Charty 77 - to měla ve svém mládí složité, ale jednoduchý život neměla ani po změně režimu. Se vším se však vyrovnávala s grácií a noblesou, s filosofií "normálního", navýsost slušného, zodpovědného a vysoce inteligentního člověka. Tato filosofie je přítomna v jejích dílech a také v jejím projevu a vystupování, což charakterizují její autorská čtení.
O jejím posledním románu Rok kohouta se mluví jako o nejlepší knize desetiletí!
comments powered by Disqus