Červen - měsíc šesté Noci literatury v Táboře

Milí čtenáři a posluchači!
Ptáte se proč posluchači? Inu proto, že červen je po několik let propojen s jednou z nejdůležitější událostí, na kterou se MekTa pečlivě připravuje,

Noc literatury

I ta letošní tradičně představí stále rostoucímu publiku další tituly evropské literatury.
Naše pozvání letos přijali manželé Kateřina a Miroslav Nimrichtrovi, novináři Petr Vizina a Izabela Niepřejová, kočičí máma a pedagožka Petra Žallmannová, scénáristka a překladatelka Tereza Semotamová a v neposlední řadě také herec Aleš Procházka, kterého možná znáte jako dabéra Severuse Snapea z filmů o Harrym Potterovi.
Čtení budou probíhat v antikvariátu Bastion, v literární kavárně Jednota, v Kočičí kavárně U Surinky, v Muzeu pivovarnictví i v táborské matrice! Na těchto místech začnou naši hosté paralelně číst úderem šesté hodiny večer a každou půl hodinu svou ukázku zopakují.
Máme pro vás také bohatý doprovodný program! Všechny rodiče a jejich ratolesti zveme na rodinné čtení od 15 do 18 hodin do dobročinného obchodu hospicu v OD Dvořák. Celou Noc literatury také netradičně zakončíme - v půl deváté zamiřte na veřejné fórum na Žižkovo náměstí. Budeme si tu povídat o literatuře, kultuře a podpoříme veřejnoprávní média. Prožijte spolu s námi šestou literární noc pod hvězdami - 13. června od 18 do 22 hodin!

Kdo snad neví aneb proč si akci nenechat ujít

Plánek akce + soutěž o knihy Noci literatury 2018.pdf

Výzva I. >
Ale zpátky k programu knihovny. V úvodu je třeba se zmínit o omezení provozu v pobočce Sídliště nad Lužnicí, kterou čekají rekonstrukční změny.
Knihovna bude od 4. června 2018 dočasně uzavřena. Konec prací se očekává přibližně v průběhu září.
A my máme pro vás návrh! Pokud ubytujete u sebe doma nejméně padesát dokumentů z fondu pobočky, roční registrace do knihovny ZDARMA Vás nemine! Samozřejmě, že květnové výpůjčky z pobočky budou mít prodlouženou výpůjční lhůtu až do září.

Výzva II. >
Městská knihovna Tábor byla naposledy rekonstruována v 90. letech. Není už čas na změnu? Je to vaše knihovna! Pomozte nám ji změnit, povězte nám, jakou knihovnu chcete v Táboře mít! Tento dotazník ukončíme 5. června. Mockrát děkujeme za vaše názory. Tým knihovnic MekTa.
Změňte táborskou knihovnu - teď!

Program v knihovně >
 Příběhy legionářů z Táborska na frontách 1. světové války nás v úterý 6. června od 18 hod. provede historička Lenka Vandrovcová z Husitského muzea.
 1. ročník projektu Spisovatelé do knihoven končí. Jako desátá celý projekt uzavře ve třetím patře knihovny 19. června 2018 od 18.30 hod. česká spisovatelka Petra Hůlová svým novým románem Stručné dějiny Hnutí.
● 18. června bude uvedena do provozu Knihovna na plovárně, která je jakousi obdobou Knihovny u vody. Funguje na principu miniknihovničky (nám T.G.M.) nebo Knihy do vlaku (vlakové nádraží Tábor)., tzn. bezplatného a svobodného půjčování knížek, bez registrace v knihovně, stojícím na jednoduchém pravidle: Půjč si knihu & vrať knihu. Připomeňme, že i letos, potřetí, je knihovna zasazena do prostředí Sokolské plovárny.
A nebude tam sama! U její kamarádky z Fokusu, sídlící hned vedle, si můžete zapůjčit loďku a vyrazit na plavbu s knihou!
Pro děti je nachystán program 25. 7., 8. 8. a 29. 8. 2018.
20. června nás čeká od 18 hod. již šestnáctý díl z cyklu Vesmírný Tábor, tentokrát s Petr Horálkem a jeho skvosty z temné oblohy.
Výhodou vesmírných pořadů je online přenos přes facebook snímaný přímo v A-klubu knihovny, takže jej můžete sledovat z pohodlí vašeho domova a to i po jeho skončení.
● 26. června přijďte na Setkání s animovaným filmem s autory z TS Večernice "Ohlédnutí".

Pořady pro děti >

● 8. června / 9 hod.
> Už jsem čtenář - pasování prvňáčků
● 13. června / 14 hod.
> Cestovatelské prázdninové odpoledne
● 20. června / 15 hod.
> Deskohraní

Aktuálně >

28. června 2018 se koná plánovaná odstávka elektrické energie. Knihovna proto otevře až ve 13 hod. Knihy vracejte v A-klubu nebo do biblioboxu.
● V katalogu tzv. "dětský fond" vygenerujete seznam kombinací klíčových slov "dětské audio" nebo "dětské video".
Nově jsou v hudebním oddělení značeny regály s CD piktogramem znázorňujícím tematickou (žánrovou) skupinu (příslušnost) dokumentů.
 Mluvené slovo v MekTa
● V A-klubu je nově zřízena ABaby Zone.  Pro maminky s dětmi jsme upravili místnost s šatnami v přízemí knihovny. Nyní tu najdete přebalovací pult a zákoutí s křesílkem, kde můžete v soukromí své dítko nakojit.

Novinky v knihovně za posledních 30 dní >

novinky v knihovně pro děti a mládež
 novinky v knihovně pro dospělé
 novinky v knihovně pro dospělé, 3. patro

Tipy na dobrou knihu >

knižní tipy kolegyň z táborské knihovny
 O knihách s Evou Měřínskou a Monikou Vlasákovou na vlnách ČR

Sledujte Facebook a Instagram a budete vědět všechno!

Štítky: knihovna, akce, služby, autorskéčtení, NocLiteratury