Duben v knihovně nabídne Vesmírný Tábor, Jiřího Černého a básníka Petra Hrušku

Milí čtenáři!

Přinášíme pravidelný měsíční přehled akcí konaných v knihovně, v jehož rámci knihovnu navštíví další v řadě Spisovatelů do knihoven Petr Hruška nebo hudební publicista Jiří Černý.
Jaro je v plném proudu a tak návštěva knihovny se jeví jako dobrý tip na procházku spojenou právě s návštěvou knihovny.

Ale hned v úvodu jedno radostné hlášení!

Knihovna s potěšením oznamuje, že je opět v provozu půjčování e-čteček. Máme pro vás 3 zbrusu nové modely Lexis 01, Lexis 02, Amazon Kindle a 1 tablet Lenovo. A nejen to! Pokud máte zájem, objednejte se na konzultaci a my vám ukážeme, jak naše čtečky ovládat a také, jak vyzrát na stahování e-knih prostřednictvím katalogu Carmen

Dubnový program bude zahájen 4. dubna od 18 hod. dalším z kosmopořadů z cyklu Vesmírný Tábor 2018, v jehož čtrnáctém pokračování nám evoluční bioložka, autorka, editorka a překladatelka science fiction, fantasy a detektivek Julie Nováková vysvětlí, Jak hledat životy na jiných planetách.
Výhodou vesmírných pořadů je online přenos přes facebook snímaný přímo v A-klubu knihovny, takže jej můžete sledovat z pohodlí vašeho domova a to i po skončení pořadu.

● Po skončení kosmopořadu pořadu můžete vystoupat do třetího patra, kde můžete od 20 hod. shlédnout vyhlášení sedmnáctého ročníku výročních knižních cen Magnesia Litera na ČT art.

● 10. dubna v 19 hod. do knihovny opět po půl roce zavítá hudební publicista Jiří Černý a  přiblíží nám tvorbu nedávno zesnulého hudebníka Toma Pettyho.

● 26. dubna od 18.30 hod. pokračujeme osmým z řady "Spisovatelů do knihoven". Do knihovny zavítá ostravský básník, spisovatel a literární kritik Petr Hruška se svou pátou básnickou sbírkou Dharmata z roku 2012, za kterou získal v roce 2013 Státní cenu za literaturu.

Pořady pro děti >

● Jak se píše kniha (11. dubna, 14 hod.)
 Komiksový workshop pro školy (13. dubna, 8.30 hod.)
 Jak se kreslí kniha (25. dubna, 14 hod.)

Výstavy, akce, služby, kurzy a praktické informace >

Bookface (duben, celá budova knihovny) = výstava prací dětí z výtvarného oboru ZUŠ
 Klára Pavlovcová - Ťapka
 LiStOVáNí: Nejlepší kniha o fake news!!!, Divadlo Oskara Nedbala, 11. dubna, 20 hod. = aktuální, vědecko-naučný text, vtipně a neotřele o médiích, politice a sociálních sítích formou scénického čtení
● Příběhy našich sousedů v Táboře
 MojeID - internetová občanka = jednoduchý život na internetu! (více)
 Projekt S knížkou do života (Bookstart)Pozvánka na 1. setkání = čtecí projekt zaměřený na novopečené rodiče
 PC kurzy: Rozumím si s počítačem - Fotokniha, 5. dubna, 18.15 hod.
 VU3V - zakončení třetího smestru, 9. dubna, 8.30 hod.
 pobočka Sídliště nad Lužnicí bude mít 20. dubna (pátek) ZAVŘENO!
● Rolničkové dny, 24.-25. 2018

Novinky v knihovně za posledních 30 dní >

novinky v knihovně pro děti a mládež
 novinky v knihovně pro dospělé
 novinky v knihovně pro dospělé, 3. patro
 seznam DVD

Tipy na dobrou knihu >

knižní tipy kolegyň z táborské knihovny
 O knihách s Evou Měřínskou a Monikou Vlasákovou na vlnách ČR

Sledujte Facebook a Instagram!

Štítky: knihovna, akce, služby, LiStOVáNí, autorskéčtení