Hledá se projektant

Budova Městské knihovny Tábor v Jiráskově ulici byla postavena ve 30. letech minulého století jako Osvětový dům. Už tehdy v něm měla svoje místo knihovna. Poslední velká rekonstrukce tu proběhla v 90. letech, tedy více než před dvaceti lety. Tehdy se např. původní kino Oko změnilo v půjčovnu knih pro dospělé čtenáře.

Jak čas běží, přibývá knih a mění se nároky čtenářů na prostor a služby knihovny, přestává stávající budova knihovně dostačovat. Jsme si vědomi velkého nedostatku v podobě absence výtahu do nejvyšších pater k hvězdárně a hudebnímu oddělení. Chybí nám adekvátní prostor pro pořádání akcí pro veřejnost. Rádi bychom nabídli centrální výpůjční pult tak, aby si návštěvník mohl v pohodě obejít všechna oddělení a své výpůjčky registrovat naráz až při odchodu a tak dále.

Knihovně se povedlo nasdílet svoje přesvědčení o nutnosti přestavby svému zřizovateli Městu Tábor a to vypsalo veřejnou zakázku malého rozsahu na projektovou dokumentaci a související činnosti pro přípravu stavebních úprav naší knihovny.

Počítá se s tím, že v knihovně přibude výtah, využije se prostor nevyužité půdy, objeví se přístavba na původní kino. Vše s cílem zvětšit komfort služeb, nabídnout místo pro setrvání v knihovně a optimalizovat úložný prostor pro knihovní fond.

Proto se hledá projektant. Nejste to právě vy? Neznáte nějakého?
Sdílejte naši zprávu dál, prosím. Pomůžete nám. Děkujeme!

Termín pro podání nabídek je již 31. 5. 2017!

Autor: EvaMeřínská

Štítky: knihovna, služby, inzerce