Noc literatury v Táboře 2014

Zájemci o současnou světovou literaturu si vychutnají čtení knih na neobvyklých místech města Tábora.

Četba knih na mimořádných místech Tábora uprostřed noci – to je příslib nevšedního zážitku pro všechny milovníky kultury. Městská knihovna Tábor je již podruhé pořadatelkou Noci literatury v Táboře. Tábor se tak řadí mezi dvě jihočeská města (Tábor a Prachatice) a desítky evropských metropolí, kde se veřejně četly ukázky ze současné světové literatury, a to od večerních hodin do jedenácti v noci. Táborská Noc proběhne 18. června 2014.

„Dali jsme si záležet na výběru hlasů, které budou předčítat,” popisuje přípravu akce Eva Měřínská. „Pozvali jsme například redaktorku České televize Kristýnu Vrkočovou, Jana Kopřivu z Českého Rozhlasu, studenty DAMU Jiřího Šimka či Sáru Arnstein a překladatele Tomáše Dimtera, který představí svůj překlad knihy Starý král ve vyhnanství od A. Geigera.”

Místa veřejných čtení jsou vybrána tak, aby dotvářela umělecký zážitek z čteného textu. Zároveň jsou blízko od sebe, aby je mohl návštěvník během večera obejít všechna. V Táboře budou mít posluchači výjimečnou příležitost navštívit prostory bývalého luxusního bytu Komerční banky (dnes advokátní kancelář) a Křižíkovu trafostanici u Jordánu. Číst se bude také v Jóga studiu, Botanické zahradě, Dobré čajovně, kostele Církve československé husitské, sídle organizace APLA a samozřejmě v knihovně. Přijít můžete kdykoli od 19 do 22.30 hod. Každou půlhodinu začíná číst host na svém místě znovu úryvek ze stejné knihy, podrobnější informace kdo a kde bude číst naleznete na plakátku k akci, webu knihovny či facebooku. Čtení budou tedy probíhat paralelně na všech místech od 19.00 do 23.00, vždy v půlhodinových intervalech. Poslední čtení začne ve 22.30.

Nositelem myšlenky Noci literatury jsou Česká centra, která v zahraničí propagují českou kulturu. Prostřednictvím Noci literatury přinášejí do Čech to nejlepší ze světové literatury a v kombinaci se zajímavými předčítači a místy se ji snaží představit českým čtenářům. Pro účastníky je připravena soutěž o hodnostné ceny – čtené knihy, které bude možnost si také zakoupit. Všichni jste srdečně zváni.

Knihy Noci literatury > Tábor 2014

A teď pozor! Každý účastník, který navštíví všech 9 čtení, se může zúčastnit soutěže o čtené knihy. Na daném místě si nechá od pořadatelů potvrdit razítkem svou účast do letáčku s programem. Ten po skončení akce pořadatelům odevzdá se svým jménem a emailovým kontaktem. Výherci budou následující den vylosováni a informováni o případné výhře.


Knihy Noci literatury 2014 > celkový přehledAutor: Michal Kramář

Štítky: knihovna, akce, noc literatury


comments powered by Disqus