Podzim v knihovně

Nastalo nejbarevnější období roku.

Podzim!

Touto dobou knihovna zahajuje své podzimní počítačové kurzy. Říjnový program těchto kurzů nabídne opakování práce s mobilními aplikacemi, digitální fotografií, sociálními sitěmi a e-knihami.

Změnou u těchto kurzů je jejich časové rozložení do celého dne i týdne, takže po přihlášení pečlivě sledujte program.

● Dále je připraven druhý semestr VU3V, tentokrát s tématem Genealogie. Místa jsou již obsazena. Ale nevěšte hlavu, další semestry budou následovat. Hlaste se na ten jarní v roce 2018!

5. října jste od 18.00 hod. srdečně zváni do A-klubu na představení knihy Vojenské trestní právo ve Francii v letech 1789 až 1815 Mgr. Jiřího Cihláře spojené s přednáškou o vojenských taženích tohoto udaty na našem území, zvláště pak na Pelhřimovsku a Táborsku.
Totiž věděli jste, že v česky psané odborné literatuře se napoleonským válkám z hlediska vojenského trestního práva doposud prakticky nikdo blíže nevěnoval? To je důvod, proč přijít!

Po půl roce se opět setkáte s publicistou Jiřím Černým nad hudebními novinkami. Na jeho rockování se dostavte 10. října v 19.00 hod.

V pořadí devátém pokračování vesmírných besed se setkáme opět s Milanem Halouskem. Řeč bude o kosmických plavidlech, raketách i Sputniku. 4. října 2017 to bylo přesně 60 roků, co z kazašského kosmodromu Bajkonur odstartovala do vesmíru první lidmi vyrobená družice – Sputnik-1. Lidstvo vstoupilo do své kosmické éry. A vy račte vystoupat 19. října do táborské hvězdárny přesně v 18.00 hod.

V rámci celorepublikového projektu Spisovatelé do knihoven přívítáme 24. října 2017 od 19.00 hod. v táborské knihovně českou spisovatelku a novinářku Ivanu Myškovou.
V roce 2012 vydala novelu Nícení, za niž byla nominována na cenu Česká kniha a Cena Josefa Škvoreckého. V letech 2015–2016 pracovala pro projekt Městské knihovny v Praze “Praha, město literatury”. Nyní je na volné noze jako redaktorka a sběračka projektu Paměť národa. Spisovatelé do knihoven je nový typ autorského čtení, které probíhá každý měsíc od září 2017 do června 2018 a je doprovázené debatou s autorem.

● 28. října se knihovna zúčastní oslav Dne republiky ve spolkovém domě Střelnice. Ten den (sobota) bude knihovna pro veřejnost uzavřena.

Výstavy >

V říjnu bude v Galerii Na Schodišti k vidění komiksová výstava související s životem a dílem Henryka Sienkiewicze Henryk v bublinách. Představuje ukázky z vítězných a vybraných komiksů ze soutěže vyhlášené u příležitosti Roku Henryka Sienkiewicze (2016) Polským institutem v Praze. Zajděte se podívat, jak se mladí čeští kreslíři popasovali s adaptací spisovatelova díla do komiksové podoby.

6. října v 13.30 hod. proběhne vernisáž výstavy Klubu důchodců Kaňka v rámci celorepublikového festivalu Očima generací. Program návštěvníkům zpříjemní svým vystoupením děti ze ZŠ na náměstí Mikuláše z Husi.
Loni se knihovna poprvé účastnila tohoto festivalu, který se nesl v duchu "Souznění". Se seniory sehrála deskovku "Konečně doma" nebo zprotředkovala čtení dětí seniorům a opačně. Program byl zakomponovám do Týdne knihoven 2016.
Letos je mottem festivalu "Vystup ze své ulity"

V knihovně pro dospělé se můžete celý říjen kochat výstavou klienta Fokusu Ladislava Píši s názvem Úmluva se snem.

Zajímavosti >

Hrajete ŠACHY? Pak by vás mohlo potěšit, že kousek od naší knihovny, před zemědělskou školou, bylo nedávno instalovalováno posezení pro šachový turnaj! Město Tábor se totiž zapojilo do projektu Šachy na ulici! Pro figurky si přijďte k nám do knihovny - půjčíme vám je na týden! A to jak čtenářům, tak i nečtenářům. Zahrajte si třeba na Dnech zdraví 2017 3. a 4. října 2017.

Do 4 .října 2017 je v A-klubu knihovny nainstalována Psychobudka. Tento unikátní projekt vznikl ve fakultní nemocnici v Plzni a umožňuje se na chvíli se vžít do pocitů člověka se schizofrenií. Krátký film, který je uživateli uvnitř promítnut zachycuje běžnou situaci ze života - cestu na poštu pro doporučený dopis. Do zvuků města se mísí další podivné zvukové vjemy, hlasy...

Pořady pro děti >

Novinky v knihovně za posledních 30 dní >

Štítky: knihovna, akce, služby, LiStOVáNí, autorskéčtení