Prázdninová otevírací doba

O prázdninách bude otevírací doba v knihově pro dospělé, pro děti a mládež i na pobočkách trochu jiná než po zbytek roku!

V úvodu je třeba se zmínit o omezení provozu v pobočce Sídliště nad Lužnicí, kde nyní probíhají rekonstrukční změny.
Knihovna je od 4. června 2018 dočasně uzavřena. Konec prací se očekává přibližně v průběhu září.

Věnujte zvýšenou pozornost následující informaci >

Otevírací doba v červenci a v srpnu je v hlavní budově MekTa (Jiráskova 1775) zkrácena do 17. hod.!
● Všechny soboty budou v červenci a v srpnu ZAVŘENY!

Pobočka Pražské sídliště bude ZAVŘENA 3. - 20. 7. 2018 a 6. - 17. 8. 2018!
 Pobočka Lužnické sídliště nad Lužnicí je mimořádně ZAVŘENA z důvodu rekonstrukce až do odvolání!

Radostnou zprávou je, že půjčené knihy již nyní podléhají prodloužené výpůjční době až do září. Tato lhůta se vztahuje i na knihy rezervované. V tomto případě prosíme o vstřícnost vůči uživatelům, kteří na titul čekají. Pokud občas zkontrolujete své čtenářské konto a zjistíte, že vámi půjčený titul žádá další nedočkavec, pomyslete, jak trpí a vraťte knihu dřív.
Děkujeme za něj!

K vracení využívejte v době omezení (a nejen v ní) bibliobox před vchodem knihovny. Pro něj žádná omezení neplatí, pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a je vybírán v pravidelných intervalech.
Objednávkový systém
umožní rychlý přístup k vámi vybraným dokumentům do druhého dne na jednom místě, tedy u centrálního pultu v přízemí.

Letos se potřetí knihovna vypravila na Sokolskou plovárnu, tentokrát s miniknihovničkou, založenou na principu bezplatného a svobodného půjčování knížek, stojícím na jednoduchém pravidle: Půjč si knihu & vrať knihu. A nebude tam sama! U její kamarádky z Fokusu, sídlící hned vedle, si můžete zapůjčit loďku a vyrazit na plavbu s knihou!
Pro děti je nachystán program 25. 7., 8. 8. a 29. 8. 2018.

Výstavy v červenci >

● Rybka vystavuje > Knihovna pro dospělé, přízemí
● Petr Horálek - Vzácné chvíle pod hvězdným nebem > Galerie Na Schodišti
● Olga Havlová a Výbor dobré vůle > Knihovna pro dospělé, přízemí

Cestování od A do Z >

Toulavá kamera
 Cykloturistika, cyklotrasy a cyklostezky
 Turistika v Čechách
 Mapy - Čechy
 Atlasy
 Cestování po světě
 Průvodci po světě

Jaké další služby můžeme nabídnout?

V letních měsících oceníte možnost zápůjčky Pétanque.
Absenci výtahu vám vynahradí Objednávková služba.
Připravili jsme pro maminky s dětmi Baby Zone.
Na prázdninové cesty se hodí Kniha do vlaku.
A do vlaku mluvené slovo na CD a dětem film do notebooku.
 Půjčte si čtečku, stahujte knihy
Půjčte si pod stan naše deskovky.
 Plážové nezbytnosti
Cestou si můžete něco přát., vyplnit dotazník či společně s námi vybírat knihy do knihovny.

Štítky: knihovna, služby