Spisovatelé do knihoven a Vesmírné přednášky lákají stále více účastníků

V úvodu březnového článku jedno aktuální hlášení ohledně změny výpůjční doby.
Vzhledem k době velikonoční bude v pátek 30. března a v sobotu 31. března 2018 ZAVŘENO!

První jarní program 2018 MekTa je tu!

Knihovnu těší a motivuje, že rok od roku zaznamenává rostoucí zájem o akce, které pořádá.
Tak kupříkladu je velice oblíbený a nesmírně-vesmírně zajímavý cyklus kosmopořadů s názvem Vesmírný Tábor. Většina jeho částí je online snímaná přímo v A-klubu knihovny, takže jej můžete sledovat z pohodlí vašeho domova a to i po skončení pořadu.
Večerem nás vždy provází zkušení vesmírní badatelé a populizátoři kosmonautiky z České astronomické společnosti.
Knihovna se rozhodla podobné přednášky zprostředkovat i malým uživatelů. Milan Halousek má totiž ve svém repertoáru řadu pořadů pro školní a předškolní mládež.

Úspěšný je rovněž projekt Spisovatelé do knihoven, jehož cílem je využít širokou síť veřejných knihoven k propagaci současné české literatury a návštěvníky přesvědčit, aby se stali pravidelnými uživateli knihovny a čtenáři současné české literatury. Ale popořádku...

Jarní pořady pro velké návštěvníky >

● 14. března 2018 nás čekají hned dvě vesmírné přednášky. V přízemí knihovny přivítáme od 18 hod. televizního a rozhlasového zpravodaje Petra Voldána, který bude moderovat besedu pořádanou ku příležitosti 40. výročí letu Vladimíra Remka do kosmu. Ten byl totiž jeho asistentem v Evropském parlamentu a zpracovával pro něj dokumenty z oblasti kosmonautiky a vědy.
A dopoledne od 10 hod. přijde malým uživatelům povyprávět Milan Halousek o tom, kterak Krtek v kosmu se octnul. Jeden z nejvýznamnějších amerických astronautů současnosti Andrew Feustel  vzal Krtka s sebou do vesmíru při své misi v roce 2011. Tento astronaut právě v těchto dnech startuje již na svojí třetí kosmickou misi a hodlá plyšového kamaráda vzít opět s sebou na palubu Mezinárodní vesmírné stanice ISS. V roce 2009 vzal na expedici k Hubbleovu vesmírnému teleskopu i básnickou sbírku Jana Nerudy "Písně kosmické"

● 15. března 2018 zajděte na přednáška Miloty Sidorové v rámci environmentálního projektu Dál nic na téma Inkluzivní města.

16. března 2018 se ve třetím patře knihovny koná workshop Jak na eko módu! v rámci festivalu Jeden Svět Tábor

Jako sedmý v řadě ze "Spisovatelů do knihoven" zavítá do táborské knihovny 23. března 2018 od 19. hod. český spisovatel, držitel Ceny Jiřího Ortena a dvou cen Magnesia Litera za prózu Marek Šindelka. Číst bude ze své knihy Únava materiálu.

● Jarní LiStOVáNí v Divadle Oskara Nebala proběhne 21. března 2018 od 17 hod. a od Lukáše Hejlíka se přesně dozvíme Co by můj syn měl vědět o světě Fredrika Backmana. Ten také knihu namluvil. Máme ve fondu samozřejmě!

Jarní pořady pro malé návštěvníky >

Do kosmu s Krtkem (14. března, 10 hod.)
 Loutky hýbou knihovnou (14. března, 14 hod.)  - zábavné odpoledne
 Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, tentokrát s ilustrátorkou Evu Volfovou (2. 12. 16. března, 10 hod.)
 Divadlo U plotny (21. března, 9 hod.)

Jarní kurzy >
 8. března, 18:15 - Sociální sítě
 15. března, 18:15 - Mobilní aplikace
19. března, 9:00 - Email
21. března, 18:15 - E-knihy
26. března, 12:30 - Fotografie pro začátečníky
 28. března, 18:15 - Fotografie pro pokročilé

VU3V pro zaregistrované >
 12. a 26. března proběhnou další přednášky o barokní architektuře v Čechách. Dozvíte se zajímavosti o:
 Kryštofu Dientzenhoferovi a skupině radikálních staveb kolem r. 1700 a
 Janu Blažejovi Santini-Aichelovi a fenoménu barokní gotiky

Jarní výstavy >
 Ladislav Bacil: Nový Zéland
Výstava fotografií občasného cestovatele, amatérského fotografa a filmaře.
● Má vlast cestami proměn
výstava přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině.
● Prodejní výstava Diakonie Rolnička aneb Rolnička oslaví v roce 2018 své 25. narozeniny.
Nová várka výrobků kamarádky Rolničky bude k mání celý březen v Knihovně pro dospělé.

Chystáme nové služby >

MojeID
 Projekt S knížkou do života (Bookstart)Pozvánka na 1. setkání

Novinky v knihovně za posledních 30 dní >