Spisovatelé do knihoven pokračují!

Přicházíme s pravidelnou měsíční dávkou pořadů.
Úvodem upozorňujeme na drobnou změnu ve výpůjční době a sice,
že 17. 11. (pátek) a 18. 11. (sobota) bude zavřeno.

Využijte k vracení dokumentů bibliobox a vězte, že po zbytek měsíce listopadu knihovna jede v obvyklém pracovním režimu.

MekTa úspěšně nastartovala ve třetím patře projekt Spisovatelé do knihoven. Podle plánu zatím do knihovny zavítal Adam Borzič a Ivana Myšková a setkali se s mimořádným ohlasem. 16. listopadu nás čeká vrchní zemský a bývalý vrchní pražský rabín, dramatik, spisovatel, scenárista, náboženský myslitel a někdejší disident Karol Sidon (אפרים בן אלכסנדר). V Táboře jsme měli čest ho nedávno slyšet a vidět při zahajování festivalu Tabook. Prostřednictvím ukázek nás seznámí s prvním dílem jeho tetralogie Kde lišky dávají dobrou noc s názvem Altschulova metoda

5 listopadu 2017 už podruhé v rámci LiStOVáNí osobně navštíví táborské divadlo Oskara Nedbala spisovatel Robert Fulghum. Proslulý americký autor, který nemá televizi, mobilní telefon ani e–mail, si přece jen založil webovou stránku, na níž pravidelně zveřejňuje ve svém deníku krátká zamyšlení nad věcmi, které ho v životě, při psaní a na cestách potkávají. Vybral ty nejzajímavější postřehy, příhody nebo témata a upravil je pro knižní vydání v duchu knih, kterými se jako spisovatel v 90. letech proslavil.
Součástí akce bude diskuze s autorem, autogramiáda a prodej knih

9. listopadu 2017 přijďte určitě na čtvrtý díl poslechového pořadu ZLATÁ ŠEDESÁTÁ Karla Deniše o rockové muzice šedesátých let 20. století, tentokrát ze světové scény. Dozvíte se mnoho zajímavého o kapelách Animals, Beatles, Cream, Doors nebo o fenomenální desce Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band a dalších hudebních klenotech éry hippies a psychedelie

10. listopadu od 16 hodin můžete v A-klubu knihovny sledovat živý přenos z Národní technické knihovny, ve kterém vás Mikuláš Kroupa provede příběhy válečných veteránů natočených pro Paměť národa. V knihovně probíhá ve dnech 28. 10. - 11. 11. prodej vlčích máků, který zaštiťuje nezisková organizace Post Bellum.
Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům. Podpoříte natáčení vzpomínek pro sbírku Paměť národa.

V pořadí desátém pokračování vesmírných besed se setkáme s Janou Kvíderovou, astrobotaničkou, která dokáže odpovědět na otázku z Písní kosmických - Jsou-li tam žáby taky? Vystudovala obor Fyziologie a vývojová biologie na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, v současné době pracuje na Centru polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Zabývá se studiem adaptačních a aklimatizačních procesů sinic a řas v extrémních podmínkách. Dostavte se 23. listopadu 2017 v 18.00 hod. do A-klubu táborské knihovny a dozvíte se odkud přicházíme, zda jsme ve vesmíru sami nebo jaká je naše budoucnost.

30. listopadu 2017 přivítáme v knihovně vzácnou návštěvu. Někdejší kandidátka na prezidentku Táňa Fišerová nás za doprovodu multiinstrumentálního hudebního dua manželé Havlovi, seznámí jednak s japonsku básnickou tvorbou a jednak s dílem Bohuslava Reynka. Přijďte si poslechnout dámu, která svým morálním profilem a občanskými postoji vzbuzuje respekt a úctu mnoha lidí.

Pořady pro děti, kurzy a výstavy >

Rozumím si s počítačem (1. 11.)
 Svatomartinské odpoledne (8. 11.)
Škola naruby (3., 8., 10., 11.)
 Už jsem čtenář s loutkovými pohádkami (16. a 30. 11. 2017)
 Vyhodnocení literární soutěže "Růže" (29. 11. 2017)
VU3V : Genealogie - Hledáme své předky (13., 27. 11.)
 Vánoce u nás ve škole (listopad)
 Barevně (listopad)

Výzva >

Chystáme se na oslavy 120. výročí založení knihovny. V A-klubu bude mimo jiné probíhat burza knih a LP!
Už teď můžete nosit knihy nebo vinyly a v týdnu 12.-16. 12 2017 si vybrat (nebo dál nosit) jiné - zdarma!

Nová spolupráce >
Po nastartování spolupráce s Útulkem pro nalezené psy v Táboře knihovna spustila další, a sice s Nemocnicí Tábor. Již v minulosti z naší knihovny doputovalo do nemocnice kolem stovky vyřazených knih. Nyní se zrodila myšlenka na půjčování audioknih z fondu knihovny. Nemocnice zakoupila CD přehrávače, zatím pro pacienty z oddělení následné péče a interního oddělení stanice A, a půjčuje pro ně CD s namluvenými knihami různých žánrů a od různých autorů. Pacienti tak mohou poslouchat pohádky, historické romány nebo červenou knihovnu.

Další služby >

● Hrajete ŠACHY? Pak by vás mohlo potěšit, že kousek od naší knihovny, před zemědělskou školou, bylo nedávno instalovalováno posezení pro šachový turnaj! Město Tábor se totiž zapojilo do projektu Šachy na ulici! Pro figurky si přijďte k nám do knihovny - půjčíme vám je na týden! A to jak čtenářům, tak i nečtenářům.
Tápete někdy v knihovně, co si půjčit nového? Nemůžete si vybrat? Tak právě pro vás máme novou možnost, jak nalézt knihy ke čtení. Vyzkoušejte naše doporučovadlo.
● A pokud Vás zajímá, které knihy doporučuje ke čtení ředitelka knihovny Eva Měřínská, pak zapátrejte v archivu Českého rozhlasu České Budějovice po pořadu O knihách s knihovnicí. Ona a její dvě kolegyně Helena Jelínková z knihovny v Českém Krumlově a Eva Křížková z knihovny České Budějovice vám  každou neděli zprostředkují, co se děje na jihočeské knižní a čtenářské scéně.

Novinky v knihovně za posledních 30 dní >

Štítky: knihovna, akce, služby, LiStOVáNí, autorskéčtení