V únoru knihovnu navštíví Jakub Řehák a Karel Deniš

Milí čtenáři!

Dovolujeme si vás seznámit s únorovým měsíčním programem. Venku mrzne, tak návštěna knihovny za nejedním kulturním pořadem a nejednou zajímavou knihou přijde vhod.
Ale hned v úvodu jedno aktuální hlášení.

Hledáme kolegu či kolegyni, který/á by převzal/a pobočku na Sídlišti Nad Lužnicí.
Dalšího kolegu či kolegyni bychom zapojili do týmu Knihovny pro dospělé v hlavní budově v Jiráskově ulici.
Předpokládaný nástup: 1. března 2018.
Písemné přihlášky pouze v elektronické formě přijímáme do 6. února 2018.
Více informací o výběrovém řízení najdete zde.

Nyní k únorovému programu knihovny!

V pořadí dvanáctém pokračování vesmírných besed se v přízemí knihovny setkáme 7. února v 18. hod. s Janou Tichou (*1965), ředitelkou Hvězdárny a planetária České Budějovice s pobočkou na Kleti, vedoucí výzkumného programu Observatoře Kleť - Projekt KLENOT a objevitelkou či spoluobjevitelkou více než 270 planetek. Dozvíte se spoustu zajímavostí o hvězdářství, astrologii, astronomii, alchymistech a magii  v době  rudolfínské.

● S Karlem Denišem se 15. února od 19. hod. ponoříme do hudební dekády, která světu věnovala art, classical, ethno, folk, hard, punk a jiné rocky a popy. Ze sedmdesátých let Karel Deniš zahraje např. ABBU, Led Zeppelin, Queen, Deep Purple, Pink Floyd, Jethro Tull, AC/DC, Creedence Clearwater Revival, Grateful Dead, Black Sabbath aj.

Jako šestý v řadě ze "Spisovatelů do knihoven" zavítá do táborské knihovny 22. února 2018 od 19. hod. básník a esejista Jakub Řehák. V roce 2012 vydal básnickou knihu Past na Brigitu, za kterou obdržel v roce 2013 cenu Magnesia Litera za poezii.

LiStOVáNí v Divadle Oskara Nedbala
Knižní předloha v MekTa

Pořady pro děti >

Knihovna srdcem
Masopust v knihovně

Vzdělávání v knihovně >

● Tématem třetího semestru VU3V, je barokní architektura v Čechách. Přednášky 12. a 26. 2. 2018 v 8.30 hod. představí nejvýznamnější osobnosti barokní architektury, jejichž realizace si můžeme prohlédnout v Čechách. Řeč bude o Carlu Luragovi (12. 2. 2018) a Jeanu Baptistovi Matheym (26. 2. 2018).

● Se základní obsluhou PC se seznámíme 19. 2. v 9.00 hod. a 26. 2. ve 12.30 hod. Jarní cyklus kurzů "Rozumím si s počítačem" totiž hlásí návrat! Nezapomeňte si rezervovat místa na tel. čísle 381 200 580 nebo osobně.

Výstavy >

Anna Turiaková: Fotografie
 Hudební legendy: výzdoba školního plesu
● Ochrana fauny

Drobná vylepšení stávajících služeb >

● Pokud máte vypůjčen dokument, který byl rezervován dalším čtenářem, budete okamžitě upozorněni e-mailem či mobilním telefonem, že nelze takovou výpůjčku prodloužit a je nutné jí vrátit následující den

● Rovněž budete stejným způsobem informováni, že vám vypršela platnost čtenářské registrace. Do konce stávajícího měsíce si ji stále můžete obnovit, poté bude vaše přihláška vyřazena z evidence čtenářů a vaše údaje anonymizovány dle platných předpisů.
V obou pripadech mohou při zanedbání pokynů vznikat upomínky.

Jako čtenář/ka knihovny můžete využívat tyto služby >

● Můžete navštěvovat Knihovnu pro dospělé čtenáře (přízemí a třetí patro v hlavní budově), Knihovnu pro děti a mládež (první patro v hlavní budově) i obě pobočky - a to vše na jediný průkaz.
● Při výběru Vám pomůže i naše nové “doporučovadlo”.
● Vedle knih pro děti i dospělé nabízíme širokou škálu stolních her, denního tisku, časopisů, map, hudebních CD, audioknih, DVD, gramofonových desek i hudebnin.
● Objednávat a rezervovat si dokumenty, stejně jako prodlužovat stávající výpůjčky, totiž můžete i on-line.
● Výpůjčky můžete vracet do biblioboxu umístěného před hlavní budovou.

Novinky v knihovně za posledních 30 dní >

Štítky: knihovna, akce, služby, autorskéčtení