Září v knihovně

Nastává pozvolný konec léta a knihovna se vrací se k běžné výpůjční době i výpůjční lhůtě půjčených knih.

POZOR

27. září 2018 VEŘEJNÝ INTERNET MIMO PROVOZ (příprava na odborné semináře)
 28. září 2018 ZAVŘENO (státní svátek)
 29. září 2018 ZAVŘENO (Tabook)
 celé září 2018 ZAVŘENA pobočka Sídliště nad Lužnicí z důvodu rekonstrukce

Tabook >

Pro odbornou veřejnost proběhnou v pátek 28. září v knihovně dva paralelní programy: Exczechoslovakia a ABC: Art Basic for ChildrenBudeme rádi, pokud nám dáte vědět, že se zúčastníte.
Tradičně se na knihovnické půdě odehraje i část sobotního dopoledního programu festivalu Tabook. Tímto Vás srdečně zveme 29. září na snídani a společný čas v knihovně. Bude prostor pro sdílení zážitků z festivalu, pozveme vás na hvězdárnu a ukážeme knihovnu.

Pořady pro dopělé >

Dějiny české ústavnosti. Tento rok si připomínáme významná výročí z českých dějin. Ovšem aby se národ a stát udržely pohromadě, bylo potřeba určit obecná pravidla. Pokud Vás zajímá jak se vyvíjela ústavní filosofie v českých zemích, co mají společného Čtyři artikuly pražské, co je Konfederace stavů českých a ústavy RČS a ČR, pak nezbývá než 4. září od 18. 00 hod. navštívit knihovnu a vyslechnout přednášku historika, teologa a novináře Richard F. Vlasák.

Historie navigace podle hvězd. První ročník projektu vzdělávacích a popularizačních přednášek Vesmírný Tábor určený pro všechny zájemce z Tábora a okolí dokázal, že kosmonautika a astronomie jsou lákavá témata pro všechny věkové skupiny návštěvníků. Pořady se stávají díl od dílu populárnější a sledovat je můžete i online přes facebook snímané přímo v A-klubu knihovny a to i zpětně.
Vstupujeme tedy směle do dalšího ročníku a to 5. září od 18.00 hod., kdy k nám zavítá k český astronom a především aktivní námořník Petr Scheirich a objasní nám, Jak se orientovat podle hvězd.

● Korzo Pražská. V neděli 9. září se odpoledne koná v této a přilehlých táborských ulicích neformální setkání setkání obchodníků. Prezentace jejich výrobků a tvorby.
Knihovna se zapojí svým ekologickým stánkem.

● Autorské čtení Aleny Mornštajnové. 13. září v 18.30 hod. zavítá do táborské knihovny česká spisovatelka a překladatelka, která debutovala v roce 2013 románem Slepá mapa, další román Hotýlek vyšel v roce 2015. Průlom zaznamenal až třetí román Hana.

● Nastassia Aleinikava - design šperků. Původem běloruská designérka dlouhodobě tvořící a žijící v Praze poctí svou návštěvou naší knihovnu 20. 9. 2018 v 18.00 hod. Řeč bude o špercích, o brýlích nebo o jejích úspěšných kolekcích  Voynichův rukopis a Collection#3 Utopia.

Pořady pro děti >

Ústavní právo pro školy s Richardem Vlasákem 5. a 12. září v 9.00 hod.
● Bookstart aneb S knížkou do života. Další setkání s rodiči a jejich ratolestmi narozenými v první polovině letošního roku se koná 17. září od 9.30 hod. Zapojte se do projektu i vy! (více)
● Jak se dělá papír. Dostavte se na tvořivé odpoledne pro děti 19. září ve 14.00 hod.
 Jak se váže kniha. 21. září od 9.00 hod.
 Vznik ČSR 1918. 25. září od 9.00 hod.

Výstavy v září >

Tady nová republika. 100. výročí vzniku Československa knihovna připomene výstavou, která shrnuje základní informace o meziválečném Československu v přízemí knihovny.
 Václav Plachý - Tratidla. Výstavu fotografií inspirovanou tvorbou Jana Skácela lze shlédnout v Galerie Na Schodišti.
Černý i bílý má červenou krev = Theparners, the kales hin lolo rat. Výstava výtvarných prací dětí navštěvujících Klub pro mladší Komunitního centra pro děti a mládež Cheiron T, o.p.s, vytvořených v rámci pravidelných pondělních tvořivých dílen od ledna do července 2018 se koná v přízemí knihovny.

LiStOVáNí v DON, 18. září v 17 hod > Kluk z kostek

Vybíráme ze služeb >
V A-klubu je nově zřízena Baby Zone.  Pro maminky s dětmi jsme upravili místnost s šatnami v přízemí knihovny. Nyní tu najdete přebalovací pult a zákoutí s křesílkem, kde můžete v soukromí své dítko nakojit.
V katalogu tzv. "dětský fond" vygenerujete seznam kombinací klíčových slov "dětské audio" nebo "dětské video".
 Mluvené slovo v MekTa
 DVD v MekTa
 e-čtení v MekTa

Novinky v knihovně za posledních 30 dní >
 novinky v knihovně pro děti a mládež
 novinky v knihovně pro dospělé
 novinky v knihovně pro dospělé, 3. patro

Tipy na dobrou knihu >
 knižní tipy kolegyň z táborské knihovny
 O knihách s Evou Měřínskou a Monikou Vlasákovou na vlnách ČR

Sledujte Facebook a Instagram a budete vědět všechno!

Štítky: knihovna, akce, služby, Tabook, autorskéčtení, hvězdárna, kurzy, děti,