Aktuality

 •  Hvězdárna Tábor vás zve na pozorování úplného zatmění                                       Měsíce.                                   27.července od 20:00 hod.Pozorování úplného zatmění Měsíce bude za příznivého počasí probíhat v kopuli a na terase… Více informací »

 • O prázdninách bude otevírací doba v knihově pro dospělé, pro děti a mládež i na pobočkách trochu jiná než po zbytek roku!V úvodu je třeba se zmínit o omezení provozu v pobočce Sídliště nad Lužnicí, kde nyní probíhají rekonstrukční změny.Knihovna je… Více informací »

 • Letní kino

  22. 6. 2018

  Během léta MekTa nezahálí a opět přináší výběr filmů kina Svět, jejímž společným jmenovatelem je buď přímo knižní předloha či tématický okruh, kterého se vybraný film dotýká.Tak jako tak, obojí přijďte porovnat se čteným zážitkem.= > Srkání je v… Více informací »

 • Milí čtenáři a posluchači!Ptáte se proč posluchači? Inu proto, že červen je po několik let propojen s jednou z nejdůležitější událostí, na kterou se MekTa pečlivě připravuje,Noc literaturyI ta letošní tradičně představí stále rostoucímu publiku… Více informací »

 • V pondělí 21. května vystoupila z vlaku ve stanici Třeboň lázně skupina studentů Virtuální univerzity třetího věku, o pár minut později oslovená jako “zkušení genealogové”. Studenti absolvovali totiž na podzim kurz právě na téma hledání předků. A… Více informací »

 • Červen v kině

  3. 6. 2018

  MekTa přináší výběr filmů kina Svět zohledněný knižními předlohami ze svého svého fondu případně tématického okruhu, kterého se vybraný film dotýká. Rovněž se ve svých pravidelných měsíčních vstupech snaží vždy doporučit zajímavý film i bez výše… Více informací »

Strana 1 z 37