Doporučování knih dle analýzy historie výpůjček

O co se jedná?

Ve spolupráci s firmou Datasentics byl vytvořen systém, který dokáže dle analýzy historie vypůjčených knih doporučit knihy další.
Jedná se o základní funkci většiny webových obchodů.
Systém po přihlášení do vašeho čtenářského konta porovnává vaše výpůjčky s výpůjčkami ostatních čtenářů se stejným vkusem či historií výpůjček a podle toho, co si půjčují vám doporučí knihy na míru! A nejen to! Systém generuje i další knihy s nepříbuznou tématikou, kteří uživatelé s podobným vkusem také půjčili.
Uživateli se tak po přihlášení následně objevují na stránce knihovny tituly doporučené nebo naposledy prohlížené.

• Systém generuje knihy s příbuznou tématikou.
  • Systém generuje knihy s příbuznou tématikou, kteří si půjčili uživatelé s podobným vkusem.
  • Systém generuje další knihy s nepříbuznou tématikou, kteří si půjčili uživatelé s podobným vkusem.
  • Systém generuje další knihy s nepříbuznou či příbuznou tématikou s ohledem na věk? (Uživatelé, kteří si půjčili tyto knihy, si také půjčili...)
  • U stálého uživatele systém vychází z jeho nedávných výpůjček a zobrazuje mu zboží, které s jeho objednávkou jakkoli souvisí.

Služba si klade za úkol rozšiřovat obzory jednotlivých uživatelů a ovlivňovat se navzájem...čím více užitalů má společný zájem, tím širší je spektrum doporučených knih krzevá různé žánry.

Jak se do systému přihlásit?

Doporučovadlo najdete na této adrese: http://doporuc.knihovnatabor.cz/

Knihy vám nabídne, jakmile zadáte:

číslo vašeho čtenářského průkazu nebo

oblíbenou knihu

Co vám naše doporučovadlo nenabídne?

novinky - protože nejsou dostatečně dlouho v oběhu a čtenáři s podobným vkusem je ještě nestačili přečíst
knihy od konkrétního autora nebo určitého tématu - pro toto vyhledávání prosím využijte katalogy Carmen nebo Clavius v sekci: http://www.knihovnatabor.cz/katalog
CD, DVD a hry
- Datasentics se orientuje pouze na knihy.

Umístění doporučovadla >

Naproti výpůjčnímu pultu mezi katalogy (uprostřed) se nachází PC, na němž je doporučovadlo nainstalováno. Počítač je přímo označen zalaminovanou cedulkou DOPORUČOVADLO s informační plakátem vybízející čtenáře ke vyzkoušení služby.

Pro zpětnou vazbu jsou na místě připraveny flipcharty s 3 jednoduchými otázkami:

• Našlo Vám doporučovadlo knihu?
  • Půjčili jste si ji?
  • Napadá vás vylepšení doporučovadla?

Podělte se s námi o svůj názor >

Pomohlo vám naše doporučovadlo? Vyplňte nám prosím tři otázky v online zpětné vazbě.

Moc nám tím pomůžete. Váš názor nás zajímá!

Děkujeme firmě Datasentics, která pro nás doporučovadlo vyvinula!
V současné době jej nabízíme jako první knihovna v republice!