Mluvené slovo v Městské knihovně

Městská knihovna Tábor nabízí svým čtenářům velkou sbírku audioknih na CD i na gramofonových deskách.
Ta je doplněná pro čtenáře se speciálními potřebami, nahrávkami z Knihovny a tiskárny pro nevidomé K. E. Macana.

Audioknihy pro každého >

Chcete poslouchat knížky? Že to není možné? Ale je!
Stačí být zaregistrovaným čtenářem, navštívit 3. patro knihovny, vybírat z online katalogu Carmen nebo nebo si objednat či rezervovat požadovaný titul z online katalogu.
Audioknihy půjčujeme v originálech na CD nosičích ve formátech CD audio nebo mp3 a také na vinylech.

Jak vygenerovat seznam audioknih v katalogu Carmen >

Pohádky na CD
Beletrie na CD
Pohádky na vinylech
Beletrie na vinylech
Seznam mluveného slova ve formátu MP3

Užitečné odkazy na další audioknihy jinde na webu >

Zvukové knihy pro čtenáře se specifickými potřebami >

Máte potíže se čtením tištěných knih?
Půjčujte si zvukové knihy pro handicapované, které poskytuje Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana (KTN) i v naší knihovně.
Půjčování těchto zvukových knih slouží občanům s postižením, které jim způsobuje problémy při čtení klasických tiskových dokumentů.

Podmínky pro půjčování >

Je třeba předložit potvrzení od lékaře, který doporučuje využívat zvukové knihy KTN
Zaregistrovat se v Městské knihovně Tábor na základě platného občanského průkazu a podpisu přihlášky. Registraci je možné po dohodě s knihovnou uskutečnit vzdálenou formou, tj. doporučeným dopisem.

Službu lze využívat >

Audioknihy půjčujeme >

• na CD nosičích ve formátu mp3, které si můžete vybrat ve 3. patře knihovny nebo si je objednat k vyzvednutí v přízemí
  • jako mp3 soubory, které uložíme na čtenářem donesený paměťový disk (flash disk) nebo po dohodě zašleme emailem

Jak vygenerovat seznam audioknih pro čtenáře se speciálními potřebami v katalogu Carmen >

Seznam zvukových knih pro čtenáře se specifickými potřebami

Užitečné odkazy >

Na portále najdete >

• Plně ozvučený deník Mladá fronta Dnes
  • Zásadní rozšíření funkcí emailu o   fulltextové vyhledávání v seznamu zprávo nebo přehrávání multimediálních příloh
  • Import a export kontaktů ve formátu vCard
  • Rozšíření funkcí pro jízdní řády
  • Rozšíření možností Pexesa
  • Nová textová hra AnchrorHead
  • Zřízení uživatelského profilu s možností ukládat osobní nastavení parametrů systému
  • Stabilizace hlasové syntézy

MekTa jako předplatitel Respektu má přístup k ozvučené verzi jednotlivých čísel.

Pokud máte zájem o jakýkoli titul z Knihovny a tiskárny pro nevidomé K.E. Macana, navštivte její Katalog a objednávkový systém - Digitální knihovna Wiking Biblio.
Novinky najdete v sekci Nové tituly v katalogu.