Mobilní knihovna

Co taková mobilní knihovna je, vysvětluje ředitelka knihovny Mgr. Eva Měřínská:

"Městská knihovna v Táboře získala pro rok 2014 od Ministerstva kultury ČR dvě dotace, obě na nákup technického vybavení, především notebooků. Díky tomu nabízí knihovna školení v ovládání internetu a základních kancelářských programů tak, aby uspokojila všechny zájemce nejen z řad seniorů. Druhá dotace byla určena na zřízení tzv. mobilní knihovny. Jedná se o sadu zařízení, která umožňuje provádět zápis nových čtenářů a půjčovat knihy i mimo budovu knihovny. Celková výše dotací činí na jeden projekt 98000 Kč a na druhý 24000 Kč."

Pravidla půjčování jsou stejná jako v hlavní budově. Doporučujeme všem potencionálním (i stávajícím) uživatelům seznámit se řádem knihovny. Při případné registraci nových uživatelů je možné připravit se už doma prostřednictvím vyplněné přihlášky. Vystavený průkaz platí i pro obě pobočky (Pražské sídliště + Sídliště Nad Lužnicí) a lze s ním tedy půjčovat i vracet nejen tam, ale i v hlavní budově. Mobilní knihovna si premiéru si odbyla v rámci Dne pohádek, akcí pořádané městem Tábor v blízkosti hradu Kotnov a nechybí na Baolétě, které pro změnu pořádá každoročně na náměstí Mikuláše z Husi Galerie a knihkupectví Baobab.
Stala se rovněž nedílnou součástí prázdninových vodních radovánek zvaných Knihovna u vody u venkovního bazénu v Kvapilově ulici.