Půjčování zvukových knih pro zrakově postižené

Macanova knihovna

MekTa již přes deset let spolupracuje s Knihovnou a tiskárnou pro nevidomé K.E. Macana, jejímž posláním je zpřístupňovat nevidomým a těžce zrakově postiženým občanům informace i umělecké hodnoty, a to prostřednictvím Braillova slepeckého písma, zvukových záznamů, reliéfní grafiky a digitálních textů.

V knihovně jsme se zaměřili na zvukové záznamy. V dnešní digitalizované době je to práce jednoduchá. Nákup probíhá online, následně je vyroben nosič nebo může být výpůjčka realizována prostřednictvím flashky či rovněž online. Uživatel tak do knihovny nemusí vůbec.

Půjčování zvukových knih slouží výhradně nevidomým a těžce zrakově postiženým občanům.

K realizaci výpůjčky zvukových knih je nutné předložit čtenářský průkaz, k jehož zřízení je potřebný také občanský průkaz. První návštěva, spojená s registrací, je nutná osobně.
Poté Vám již zvukové knihy může půjčovat zástupce, kterého při registraci určíte. A ten na základě potvrzení ověřeného lékařem, může výpůjčku uskutečnit. ZDARMA!

Zvukové knihy se půjčují na 1 měsíc a je možné prodloužit přes čtenářské konto, telefonicky nebo e-mailem. Při půčování lze využít objednávkovou službu.

Seznam zvukových knih na požádání v tištěné podobě.

Otevírací doba >

Úterý - pátek 9:00 až 18:00 a v sobotu 8:00 - 12:00.
Zvukové knihy se nachází ve třetím patře budovy.

Užitečné odkazy >

FriendlyVox definitivně je a nadále zůstane zdarma pro všechny uživatele. Klienti se tedy mohou bez obav registrovat a využívat plnou funkčnost služby bez jakýchkoliv omezení.Na portále najdete >

• Plně ozvučený deník Mladá fronta Dnes
  • Zásadní rozšíření funkcí emailu o   fulltextové vyhledávání v seznamu zprávo nebo přehrávání multimediálních příloh
  • Import a export kontaktů ve formátu vCard
  • Rozšíření funkcí pro jízdní řády
  • Rozšíření možností Pexesa
  • Nová textová hra AnchrorHead
  • Zřízení uživatelského profilu s možností ukládat osobní nastavení parametrů systému
  • Stabilizace hlasové syntézy

MekTa jako předplatitel Respektu má přístup k ozvučené verzi jednotlivých čísel.

Pokud máte zájem o jakýkoli titul z Knihovny a tiskárny pro nevidomé K.E. Macana, navštivte její Katalog a objednávkový systém - Digitální knihovna Wiking Biblio.
Novinky najdete v sekci Nové tituly v katalogu.