Rozečti se

Získejte více času pro sebe. Během 20 hodin se naučíte zvládat texty 2x rychleji. Dovednosti rychlého čtení uplatníte každý den při práci či studiu a je také výborným rozšířením životopisu. K dispozici na všech počítačích v A-klubu.

Rozečti se
knihovna.rozectise.cz
online kurz rychlého čtení
zdarma v Městské knihovně Tábor na počítačích s internetem pro veřejnost

  • Naučí Vás zvládnout texty 2x rychleji, díky čemuž můžete ušetřit čas. Dovednost rychlého čtení uplatníte každý den při práci či studiu.
  • Lidský mozek běžně zpracuje i 500 slov za minutu, pokud jsou zobrazena samostatně. Souvislé texty ale neškolení čtenáři čtou v průměru rychlostí pouze 200-250 slov za minutu. Důvodem je, že lidský zrak při čtení skáče po řádku. Neškolené čtenáře zpomaluje zbytečně velký počet těchto skoků. Díky zvládnutí rychlého čtení můžete i souvislé texty číst rychlostí 500 slov za minutu.
  • Naučte se číst o více než 100% rychleji prostřednictvím interaktivních cvičení a špetky srozumitelně vysvětlené teorie.
  • Čtení je naučená dovednost a všichni začínáme od nuly. Číst se obvykle začínáme učit okolo 6 let, přičemž okolo 8 let se většina škol přestává věnovat dalšímu rozvoji čtení.Ten se pak se přirozeně završuje okolo 12 let na hodnotě pod 200 slov za minutu. Tím ale zdaleka nejsou vyčerpány limity našeho čtení. Řešením je zefektivnit své čtení, respektive rozvinout své čtecí dovednosti.
  • Díky kurzu zvládnete postupně přečíst více znaků v textu najednou (tzn. rozšíříte své zrakové rozpětí) a současně se pohybovat plynuleji po řádku díky lepším očním fixacím a správným čtecím návykům.