Napsali o nás...

V úterý 10. ledna bylo za účasti místostarostek Kateřiny Bláhové a Michaely Petrové oficiálně otevřeno zrekonstruované hudební oddělení Městské knihovny Tábor.
Posezení v pohodlných retrokřesílkách si vyzkoušely studentky knihovnictví, sedačku z palet ocenily děti z družiny ZŠ Mikuláše z Husi. Interiér zdobí osmisměrková tapeta a svítidla, která navrhla Kristýna Markvartová a výtvarně je pojal Richard Fischer. Přijďte se podívat, něco si půjčit nebo jen posedět. Těšíme se na vás!

Foto David Peltán

Útulné místo v srdci knihovny aneb Třetí patro Městské knihovny Tábor v novém.
Buletin, SKIP, ročník 26, číslo 1

Název hudební oddělení tedy už není příliš výstižný. Knihovna proto vyzvala čtenáře, aby jí s novým názvem pomohli.
Jižní Čechy Teď, únor 2017

Útulné místo v srdci knihovny.
NTR, únor 2017

Slávu navštívily desítky lidí, které si se zájem prošly mezi regály, poseděly v pohodlných retrokřesílkách či na sedačce z palet, nebo obdivovaly osmisměrkovou tapetu, svítidla od výtvarníka Richarda Fischera a výhled na Staré Město.
Kulturne.com, 13. ledna 2017

Ve třetím patře na čtenáře a posluchače čekají rekonstruované prostory, ve kterých si mohou na nových křeslech poslechnout a vypůjčit cédéčka, dévédéčka, elpíčka i knížky. Hudební část knihovny dostala novou podlahu, je nově vymalovaná a jednu stěnu zdobí designová tapeta v podobě osmisměrky.
Jižní Čechy Teď, 12. ledna 2017

Celý prostor se více otevřel návštěvníkům, hudební nosiče jsou totiž nově ve volném výběru v regálech, které dříve byly ukryté za knihovnickým pultem. Do budoucna se počítá i s promítáním, v co nejbližší době budou pořizovat dataprojektor a promítací plátno.
Táborský deník, 10. ledna 2017

Fond oddělení zůstává stejný, jen je mírně přemístěný. Stále je k nalezení spousta knih z oblasti scifi a fantasy, množství CD, LP i DVD, hudebnin i not a v neposlední řadě také čtyři počítače pro přístup k internetu. Také majitelé chytrých telefonů a tabletů se v knihovně připojí k wifi. A nově se otevřel krásný výhled na Staré Město Tábora.
Kulturne.com, 9. ledna 2017

Hudební oddělení táborské knihovny zahájilo svou proměnu. Po ní by mělo být především útulnější. K tomu, aby bylo možné změnu realizovat, bylo nutné najít místo, kam se celý hudební fond na dobu rekonstrukce uloží. Knihovna vymyslela plán, jak do této akce zapojit své čtenáře.
Jižní Čechy Teď, 25. října 2016

Fotografovali nás >

Naše fotogalerie aneb jak vznikal obývák uprostřed města >
Autor: LiSpa

Štítky: knihovna, akce


comments powered by Disqus